بز زنده و برغاله زنده کشتاری

 1. لایو شیپ
 2. وبلاگ
 3. بز زنده و برغاله زنده کشتاری
خرید بز با قیمت روز

قیمت بز زنده و بزغاله زنده نیز در اثر موج گرانی های اخیر با افزایش همراه بوده است. بز به عنوان یکی از دام های تاثیر گذار در تامین نیاز های انسان، توسط بسیاری از دامداران در مناطق مختلف نگهداری می شود. اصولا هدف اصلی از پرورش بز می تواند استفاده از شیر و تولید لبنیات مختلف حاصل از شیر باشد. اما این مورد نمی تواند از اهمیت مصرف گوشت بز و علاقه و طبع بسیاری از افراد برای مصرف گوشت قرمز بز، بکاهد. در این بخش قصد داریم تا اطلاعات کاملی راجع به انواع بز و مصارف گوشتی و لبنیاتی آن ارائه دهیم.

قیمت بز زنده

قیمت روز بز زنده در تهران و کرج همگام با سایر دام هایی که میزان تقاضا برای خرید آنها بالا می باشد، روند صعودی و نزولی زیادی را طی کرده است. با توجه به اینکه نوع تغذیه و محل نگهداری و شرایطی که باید برای پرورش بز در نظر داشت، تقریبا همسان با گوسفند می باشد. بنابراین با افزایش قیمت گوسفند زنده در اثر گرانی نهاده های دامی و همچنین وضعیت افزایش هزینه های نگهداری و … قیمت بز زنده نیز افزایش خواهد داشت. البته توجه داشته باشید که همواره قیمت این نوع دام به نسبت گوساله و گوسفند کمتر می باشد.

قیمت بز زنده شهرداری تهران

قیمت بز زنده کشتار می تواند با قیمت نژاد های خاص که دارای توانایی های منحصر بفرد هستند می تواند متفاوت باشد. برای مثال نژاد هایی که توانایی دو قلو زایی و چند قلو زایی دارند، و از سوی دیگر نیز توانایی تولید شیر در مقدار زیاد را دارا هستند، بر اساس نژاد قیمت گذاری می شوند. برای خرید و فروش این نژاد ها مقدار وزن معیار اصلی قیمت گذاری نمی باشد. بلکه نژاد و توانایی های خاص این دام می تواند تعیین کننده قیمت نهایی باشد. این در حالیست که برای خرید بز کشتار، فروشنده و خریدار توجه خاصی به نژاد ندارند و قیمت بر اساس مقدار وزن، سن و اصولا جنسیت مشخص می گردد.

قیمت بز زنده 99 و 98

قیمت بز زنده در سال 99 همچون سال قبل یعنی سال نود و هشت با افزایش همراه بوده است. چرا که علاوه بر نبود نظارت دقیق بر بازار عرضه دام، افزایش سرسام آور هزینه های پرورش دام نیز سبب افزایش بی رویه قیمت انواع دام اعم از بز شده است. در ماه های پایانی سال نود و نه، قیمت انواع دام روند صعودی گرفته و هم اکنون انواع دام نیز با قیمت بالا خرید و فروش می شوند. که این افزایش قیمت شامل بز به عنوان یکی از دام های پر طرفدار برای مصرف گوشت می شود. جهت استعلام قیمت دقیق انواع دام همچون بز می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا مناسب ترین قیمت و آخرین قیمت اعلامی به اطلاع شما عزیزان برسد.

قیمت بزغاله زنده

همانطور که قیمت بره زنده تابع قیمت گوسفند می باشد، قیمت روز بزغاله زنده نیز کاملا مرتبط با قیمت بز می باشد. در صورت افزایش قیمت در هر نوع دامی مسلما قیمت بزغاله زنده نیز افزایش خواهد داشت. با توجه به اینکه بزغاله ها دارای وزن کمی هستند و در نتیجه گوشت کمتری نیز خواهند داشت، قیمت این جاندار همچون قیمت بره نسبت به گوسفند، به نسبت بز بیشتر می باشد. چرا که در صورتی که دامدار نسبت به فروش بزغاله زنده در تهران اقدام نماید، دامی با وزن کم به فروش می رساند، بنابراین باید قیمتی منصفانه و معقول و بالاتر نسبت به دام های سنگین وزن تر ارائه شود تا سود مناسبی نصیب دامدار شود.

قیمت روز بزقاله زنده

خرید بزغاله شیری در جهت پروار بندی صورت می گیرد. بسیاری از افراد برای پرورش و نگهداری از بزغاله نسبت به خرید آن اقدام می کنند. این خرید اصولا در دوران شیر خوری صورت می گیرد تا با قیمت کمتر بتوانند بزغاله را خریداری کنند و در نهایت با پروار بندی در ماه های بعدی، و افزایش وزن دام، نسبت به فروش آن با قیمت مناسب اقدام کنند. اصولا دام های نر برای این منظور انتخاب می شوند، چرا که سرعت رشد جنس نر نسبت به ماده در هر نژادی بیشتر است.

خرید بز زنده در تهران و کرج

خرید بز زنده در تهران به نسبت سایر شهر ها بیشتر می باشد. جمعیت زیاد در کنار تقاضای زیاد برای خرید گوشت قرمز در جهت استفاده در مراسمات و مهمانی ها، اعیاد، مراسمات مذهبی، مصرف خانوار و … سبب شده است تا نیاز به مصرف گوشت قرمز و خرید بز زنده در کنار سایر دام ها افزایش یابد. در همین رابطه باید مراکز معتبری که توانایی برطرف کردن این نیاز را داشته باشند در سراسر تهران وجود داشته باشد. مجموعه لایو شیپ به عنوان مرکز عرضه بز زنده در تهران در کنار گوسفند، گوساله، بره و … این افتخار را دارد تا انواع دام زنده بهداشتی با قیمت مناسب را خدمت مشتریان عزیز ارائه دهد.

با توجه به اینکه قیمت گوسفند و گوساله در مقایسه با قیمت امروز بز زنده همواره بیشتر می باشد، بنابراین بسیاری از افراد با توجه به تفاوت قیمت و یا از روی ذائقه و علاقه به مصرف گوشت و همچنین بهره وری از خواص بسیار گوشت بز، نسبت به خرید این دام اقدام می کنند. توجه داشته باشید که میزان بازدهی لاشه گوشتی بز نیز به اندازه گوسفند می باشد و خواص زیادی برای این نوع گوشت معرفی شده است. فروش بز زنده در تهران توسط مجموعه لایو شیپ تنها برای کشتار و ذبح می باشد و نژاد های مخصوص پروار بندی توسط این مجموعه ارائه نمی گردد.

خرید بز زنده شهرداری

خرید بز زنده شهرداری تهران نیز همچون دام زنده شهرداری ممکن است با قیمت بالایی همراه باشد. قیمت گذاری در این میادین به دور از هر نوع نظارتی صورت می گیرد. بنابراین ممکن است قیمت بز زنده شهرداری تهران نسبت به سایر مراکز فروش بز زنده در تهران و کرج بالاتر باشد. جهت استعلام قیمت دقیق می توانید با کارشناسان بخش فروش مجموعه لایو شیپ از طریق شماره های موجود در سایت ارتباط برقرار کنید.

بز های ایرانی

وزن بز چند کیلوگرم است

وزن بز نیز همچون سایر دام ها تحت تاثیر عوامل مختلفی می باشد. ژنتیک و نوع نژاد را می توان عامل اصلی تعیین کننده وزن بز در نظر گرفت. در ادامه محیط زندگی، نوع تغذیه، استفاده از ویتامین ها و انواع دارو ها و … می تواند وزن دام را تا حد زیادی تعیین نماید. وزن بز های شیری به نسبت بز هایی که استعداد بالا در تولید گوشت دارند کمتر می باشد. برخی از نژاد های بز وجود دارند که علاوه بر تولید شیر به مقدار زیاد، می توانند وزن بالایی نیز به خود بگیرند و تقریبا در حدود 50 الی 60 کیلوگرم وزن داشته باشند.

گوشت بز

قیمت هر کیلو گوشت بز زنده وابسته به قیمت بز به صورت سر پا و زنده می باشد. گوشت بز بنا به داشن خواص زیاد و طعم ویژه ای که دارد، مورد علاقه بسیاری از افراد می باشد. از سوی دیگر قیمت پایین تر نسبت به سایر دام ها و همچنین موجود بودن تمامی انواع ویتامین ها و املاح لازم در این نوع گوشت، سبب شده است تا تقاضای بیشتری برای خرید این نوع گوشت به وجود بیاید. چرا که مصرف این نوع گوشت نیز تمامی مواد و پروتئین ها و … که از طریق مصرف سایر گوشت های قرمز به بدن می رسد، را می تواند به بدن فرد مصرف کننده برساند.

قیمت خرید بز زنده 99 و قیمت روز نژاد های مختلف در این بخش به صورت کامل مورد بررسی قرار گرفت. بز هایی که برای فروش در مجموعه لایو شیپ نگهداری می شوند، از بهترین نژاد های بز ایرانی هستند که می توانند بازدهی گوشتی حدود 50 الی 60 درصدی داشته باشند و از این جهت برای خریدار بسیار به صرفه باشد.

نوشتهٔ پیشین
قیمت دام زنده شهرداری در مرکز عرضه تهران و کرج با نرخ روز
نوشتهٔ بعدی
قیمت خرید شتر زنده در سال 1400 کیلویی چند است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست

تماس با ما

همشهریان عزیز برای خرید و سفارش گوسفند می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

 • غرب تهران
  • 02144854425
  • 02144861201
 • شرق تهران
  • 02122301770
 • شمال تهران
  • 02122144116
 • شماره موبایل
  • 09124884945