قیمت بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در ایران و جهان

 1. لایو شیپ
 2. وبلاگ
 3. قیمت بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در ایران و جهان
گوسفندان چند قلوزا

بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا ایران و جهان در جهت آشنایی بیشتر شما با دام هایی با ویژگی های منحصر بفرد در زمینه تولید مثل صورت می گیرد. مطمئنا گوسفندان زیادی از نژاد های مختلف وجود دارند که هر کدام بنا به داشتن خصوصیاتی در دسته بندی هایی تقسیم بندی شده و با در نظر داشتن آن خصوصیات شناخته می شوند. در این بین برخی از دام ها با عنوان چند قلوزا شناسایی می شوند که در بین نژاد های ایرانی نیز دام هایی با چنین خصوصیتی وجود دارد و در ادامه به بررسی قیمت خرید گوسفندان چند قلو زا و معرفی نژاد های آنها می پردازیم.

گوسفندان چند قلوزا

همانطور که می دانید قیمت گوسفنده زنده در مقایسه با گرانی و افزایش قیمت نهاده های دامی و هزینه های نگهداری و … افزایش کمی را تجربه کرده است. شاید برخی بر این باور باشند که قیمت دام بیش از حد افزایش یافته است، اما باید این را در نظر داشت که قیمت نهاده های دامی نیز به صورتی افزایش یافته که عملا سود بسیار کمی نصیب دامداران و پرورش دهندگان گوسفندان می شود. بنابراین همواره دامداران به دنبال در اختیار داشتن گوسفندانی هستند که بتوانند در هر بار زایش چندین بره را به دنیا بیاورند. تا از این طریق درآمدزایی قابل توجهی از پرورش انواع گوسفندان داشته باشند.

گوسفند افشار چند قلوزا

دامداران برای هر نژادی اعم از شیری، گوشتی، پشمی جیره غذایی متناسبی در نظر دارند و تغذیه تمامی دام ها از نژاد های مختلف تقریبا به یک میزان هزینه دارد. هزینه های تامین ویتامین و انواع واکسن و دارو در جهت پیشگیری و درمان بیماری ها نیز برای تمامی نژاد ها باید در نظر گرفته شود. با توجه به این تفاسیر، پرورش دامی که بتواند با صرف هزینه موفق به تولید چندین بره شود بسیار به صرفه تر است و می تواند سودآوری بیشتری برای دامدار داشته باشد. در همین رابطه در این بخش قصد معرفی چندین نژاد را داریم تا افرادی که به دنبال خرید گوسفندان چند قلو زا هستند، بتوانند دام مورد نظر خود را انتخاب کنند.

قیمت گوسفندان چند قلوزا

تنها نژاد های خاص و محدودی توانایی این را دارند که در هر بار زایش چندین بره را به دنیا بیاورند، بنابراین با توجه به اینکه به نوعی کمیاب هستند و در عین حال می توانند سودآوری چند برابری به نسبت سایر دام ها داشته باشند، مطمئنا با قیمت بیشتری خرید و فروش می شوند. قیمت گوسفندان چند قلوزا ایران و خارج به نسبت سایر نژاد ها رقمی بالاتر می باشد. دامدار با در اختیار داشتن چنین دامی می تواند بسیار سریع جمعیت گله گوسفندان را افزایش دهد و نسبت به فروش تعداد بره و گوسفند بیشتری اقدام کند تا سود بیشتری به دست بیاورد.

خرید و فروش گوسفندان چند قلوزا با قیمتی خارج از نرخ مصوب برای سایر گوسفندان صورت می گیرد. قیمت دام چند قلو زا هر چند هم که بالا باشد می تواند در کوتاه مدت سودآوری مناسبی داشته باشد. خرید این نوع دام ها جهت کشتار و ذبح انجام نمی شود و فقط در جهت تولید بره زنده و افزایش جمعیت گله در سریعترین زمان ممکن صورت می گیرد. ذبح و کشتار این موارد در صورتی که دام بیمار شود یا دچار اتفاقاتی شود که غیر از کشتار راه دیگری وجود نداشته باشد، صورت می گیرد.

قیمت بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزای ایرانی

انواع مختلفی از گوسفندان در ایران وجود دارند و تقریبا 29 گونه داخلی تا کنون شناخته شده که با جمعیت زیاد در مناطق مختلف نگهداری می شوند. بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در مازندران و زنجان بیشتر پرورش داده می شوند. دامداران این مناطق نسبت به خرید این نوع دام تمایل بیشتری دارند. با این وجود نگهداری و پرورش این موارد منحصر به منطقه و شهر خاصی نمی باشد، و در اکثر شهر های ایران از چنین دام هایی استفاده می شود. در ادامه به معرفی چند نمونه از بهترین گوسفندان دو قلوزا در ایران می پردازیم.

دام چندقلوزا

گوسفند شال

گوسفند زنده شال دو قلو زا یکی از معروف ترین گوسفندان ایرانی می باشد که بنا به داشتن خصوصیات مختلف در بین تمامی دامداران شناخته می شود. این گوسفند از دسته دام های گوشتی می باشد که می توانند در صورت مهیا بودن شرایط و نوع تغذیه، وزن گیری خوبی داشته باشند. متوسط وزن گوسفند زنده شال این امکان را به وجود آورده است که بسیاری از خریداران نسبت به تهیه آن ترغیب شوند تا علاوه بر دسترسی به دامی دو قلوزا، به گوشت با کیفیت و خوبی نیز دسترسی داشته باشند.

این نژاد می تواند در زمینه تولید شیر و پشم نیز مورد توجه قرار گیرد. خاصیت دو قلوزایی و در موارد کمیابی چند قلوزایی بر اهمیت آن و میزان توجه دامداران برای خرید افزوده است. درصد تولد بره به صورت دو قلو در دام نژاد شال در حدود 40 می باشد. دامدارانی که در مناطق گرم و خشک همچون بوئین زهرا و سایر اقلیم های مشابه سکونت دارند می توانند نسبت به تهیه این دام اقدام کنند. آن دسته از عزیزانی که به دنبال خرید گوسفندان چند قلوزا در ایران هستند می توانند این دام را مد نظر داشته باشند.

گوسفندان چند قلوزا افشار

گوسفند افشاری را می توان یکی از با قدمت ترین نژاد هایی دانست که مورد پرورش قرار گرفته است. جمعیت زیاد این نژاد در سطح استان هایی همچون آذربایجان غربی و شرقی، زنجان، اردبیل و … پراکنده شده است و دامداران این مناطق از مزایای این دام بهره می برند. دام افشار نژادی گوشتی با درصد دو قلوزایی قریب به 10 درصد که در مقابل بسیاری از بیماری های دامی مقاوم می باشد و توانایی زیست در مناطق سرد و کوهستانی را نیز دارد شناخته می شود. نکته قابل توجه این می باشد که قیمت گوسفندان چند قلوزا افشار تقریبا با سایر نژاد ها برابر می باشد و می توانید با صرف هزینه مناسب به این نوع دام دسترسی داشته باشید.

دام ایرانی دوقلوزا

گوسفندان خارجی چند قلوزا

در مقایسه گوسفندان چند قلوزا خارجی با گوسفندان چند قلوزا در ایران باید گفت که تعداد دام های خارجی که در این زمینه استعداد دارند بیشتر از نژاد های داخلی می باشد. از سوی دیگر توانایی تولید بره های بیشتر در نژاد خارجی بیشتر است. به طوری که دام های معروف ایران از نظر چند قلوزایی به صورت نادر و بسیار کمیاب موفق به تولید چندین بره خواهند بود و اکثرا دو قلوزا هستند، این در حالیست که نژاد های خارج از کشور و غیر بومی می توانند در هر زایش چندین بره متولد کنند. در ادامه به معرفی چندین مورد از این دام ها می پردازیم.

البته باید این نکته را هم در نظر گرفت که قیمت گوسفندان چند قلوزای خارجی که شامل نژادهای مختلفی می باشند، بسیار بالاتر از نژاد ایرانی هستند.

گوسفند چندقلوزا سافولک

گوسفند چند قلوزای خارجی سافولک علاوه بر توانایی زیاد در زمینه تولد چندین بره در هر زایش، از نظر تولید گوشت با کیفیت و همچنین تولید پشم مرغوب و شیر غنی از مواد مفید نیز بسیار مورد توجه می باشد. داشتن یک راس از این دام می تواند بازدهی برابر با چندین راس دام عادی را برای دامدار به ارمغان بیاورد. توجه بیشتر و اصلاح نژاد می تواند توانایی این نژاد را برای تولید بره های بیشتر نیز افزایش دهد. در حال حاضر به عنوان یکی از دام های خارجی که توانایی زایش دو بره و چندین بره را دارد شناخته می شود.

گوسفند رومانف چند قلوزا

بهترین گوسفندان چند قلوزا در جهان که نمونه های مختلف و متعددی از آن در ایران نیز پرورش داده می شود، گوسفند رومانف می باشد. این دام که در دسته گوسفندان گوشتی قرار دارد، برای چند قلوزایی نمونه ای بی رقیب و بی همتا می باشد. ثبت رکورد هایی همچون زایش 9 بره به صورت همزمان در روسیه و تولد 7 بره در یک زایش در آمریکا، سبب شده است تا این نژاد به عنوان برترین دام چند قلوزا در ایران و جهان شناخته شود.

رومانوف چند قلوزا

بهترین گوسفندان ژن دار

قیمت بهترین گوسفندان ژن دار نیز بالا می باشد. این اسم اصطلاحی است که برای گوسفندانی که قابلیت زایش چندین بره را دارند، به کار برده می شود. آگهی هایی نظیر فروش گوسفنده ژن دار در سطح اینترنت بسیار زیاد می باشد و افراد زیادی جذب این موارد می شوند. این اصطلاح برای گوسفندان نر از نژاد های معرفی شده نیز اطلاق می شود. مسلما وجود گوسفند نر قدرتمند با داشتن ژن چند قلوزایی در زایش چندین بره لازم و تاثیر گذار می باشد. البته توجه داشته باشید که برای خرید این نوع گوسفندان تنها به جزئیات آگهی و توضیحات فروشنده بسنده نکنید و از ژن دار بودن دام اطمینان حاصل کنید.

قیمت بره چند قلوزا

یکی از دیگر نکاتی که در رابطه با موضوع دو و سه قلوزا وجود دارد مربوط به بره نژاد چند قلوزا می باشد. منظور بره هایی است که حاصل گوسفندان چند قلوزا بوده اند. هستند برخی از دامداران که به دلیل بالا بودن قیمت گوسفندان چند قلوزا در ایران و دنیا که شامل هر کشوری می شود، اقدام به خرید بره آنها می کنند. درست است که باید مدت زمان مشخصی را منتظر بمانند تا بره برای جفتگیری حاضر شود، اما یک مزیت خوب آن این است که دامدار قادر خواهد بود به بهترین شکل ممکن به تغذیه بره نژاد دو قلوزا رسیدگی کند. زمانی که شما به خوبی به تغذیه دام ها رسیدگی کنید، بی شک در دوران آبستن و زایش بیشترین بازدهی را خواهند داشت.

آدرس مراکز خرید گوسفنده چند قلوزا

خرید این نوع دام ها باید از مرکز فروش گوسفندان چند قلوزا صورت بگیرد. با توجه به اینکه بسیاری از دامداران نسبت به خرید این گوسفندان مشتاق هستند و از این رو تقاضای زیادی برای این مورد وجود دارد، در جهت جلوگیری از بروز مشکلات و کلاهبرداری های احتمالی، مراکز خرید و فروش گوسفندان ژن دار در مناطق زیادی به وجود آمده است تا خریداران بتوانند به این مکان مراجعه کنند تا دامی سالم و مناسب با داشتن قابلیت چند قلوزایی خریداری نمایند.

قیمت خرید بهترین گوسفندان چند قلوزا در ایران و نژاد های خارجی را می توانید از مراکز مربوط به این دام جویا شوید. مجموعه لایو شیپ در زمینه ارائه این نوع دام هیچ گونه فعالیتی ندارد و فعالیت ما منحصر به فروش انواع دام کشتار اعم از گوسفند، بره، گوساله و … می باشد. این مقاله جهت افزایش اطلاعات شما عزیزان در این زمینه نگارش شده است.

نوشتهٔ پیشین
گاو سمینتال نژادی گوشتی،شیری
نوشتهٔ بعدی
گوسفند نژاد افشاری، بررسی خصوصیات گوسفندان قزل افشار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست

تماس با ما

همشهریان عزیز برای خرید و سفارش گوسفند می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

 • غرب تهران
  • 02144854425
  • 02144861201
 • شرق تهران
  • 02122301770
 • شمال تهران
  • 02122144116
 • شماره موبایل
  • 09124884945