قیمت خرید شتر زنده در سال 1400 کیلویی چند است

 1. لایو شیپ
 2. وبلاگ
 3. قیمت خرید شتر زنده در سال 1400 کیلویی چند است
خرید شتر زنده

قیمت شتر زنده علاوه بر اینکه برای خریداران این دام مورد توجه می باشد، از جنبه های دیگر همچون تعیین نرخ دیه انسان و … نیز مورد توجه می باشد. گرانی قیمت گوشت و در نتیجه افزایش قیمت دام زنده تنها محدود به گوساله و گوسفند و … نمی باشد. بلکه با توجه به وجود شرایط یکسان برای تمامی دامداران در زمینه پرورش هر نوع دامی، افزایش قیمت حتی برای خرید شتر زنده در تهران، کرج و سایر شهر ها نیز وجود خواهد داشت. عوامل مختلفی در قیمت گذاری انواع دام از جمله شتر تاثیر گذار هستند که در ادامه به بررسی بیشتر این موارد می پردازیم.

شتر زنده

یکی از جانداران حلال گوشت که از گذشته تا کنون در خدمت انسان بوده است و نیاز های زیادی را از زندگی آدمی برطرف کرده است، شتر می باشد که با نام اشتر نیز شناخته می شود. هدف اصلی از پرورش شتر استفاده از مزایای پرورش آن می باشد. همانطور که می دانید شتر بر خلاف سایر دام ها دارای قابلیت هایی می باشد که سبب می شوند در شرایط سخت و طاقت فرسا ، دوام بیاورد. حمل بار و عبور و مرور در مناطق بیابانی، توانایی غذا و آب نخوردن به مدت طولانی، توانایی تحمل شرایط آب و هوایی گرم و خشک و … از جمله صفاتی است که راجع به شتر در ذهن افراد وجود دارد.

خرید اینترنتی شتر

توجه داشته باشید که شتر ها از اهمیت زیادی برخوردار هستند و علاوه بر اینکه برای عبور و مرور در مناطق بیابانی و حمل بار در این نواحی مورد استفاده قرار می گیرند، از جنبه های مختلف دیگر نیز مورد توجه می باشند. گوشت و شیر شتر جزو در نوع خود جزو بهترین ها می باشند و خواصی بی نظیر و کمیاب را در خود جای داده اند. نظر به مصرف بیشتر شیر و گوشت شتر به نسبت سایر دام ها توسط بسیاری از بزرگان دینی وجود داشته و احادیث زیادی در این رابطه وجود دارد.

قیمت شتر زنده 1400

قیمت روز شتر در هر سالی مساوی است با نرخی برای تعیین دیه انسان. طبق احکام شرعی، دیه هر انسان کامل مساوی است با نرخ یک صد شتر، بنابراین همواره نرخ دیه از سوی سازمان دیه بر این اساس تعیین می گردد. البته در دو سال اخیر با توجه به افزایش قیمت شتر زنده 97، باید دیه انسان در حدود یک میلیارد در نظر گرفته می شود. چرا که در سال 97 قیمت هر شتر با افزایش 5 الی 6 برابری همراه شد و به حدود 7 میلیون تومان رسید. طبق این نرخ دیه انسان باید در حدود یک میلیارد تومان در نظر گرفته می شد.

قیمت شتر 99

افزایش ادامه دار قیمت شتر زنده در سال 1400 نیز مانع از تعیین نرخ دیه بر اساس نرخ شتر شد. قیمت شتر نیز همگام با سایر افزایش قیمت ها در بخش حیوانات و انواع دام ها، روند صعودی داشته است. تعیین نرخ فروش شتر می تواند بر اساس معیار های مختلف صورت بگیرد، برای مثال افرادی که قصد خرید شتر های جوان برای تولید مثل را دارند همواره سعی دارند تا از بهترین نژاد های موجود، شتر مورد نظر خود را خریداری نمایند. اما این معیار در هنگام خرید شتر کشتار زیاد مطرح و مورد توجه نمی باشد. چرا که سلامت گوشت و اینکه در نهایت گوشت شتر به دست مصرف کننده برسد، قابل اهمیت می باشد و از این حیث دیگر نژاد برای این نوع خرید مطرح نمی باشد.

انواع شتر زنده

خرید شتر زنده برای کشتار و قربانی

خرید شتر برای قربانی کردن در بسیاری از مناطق و استان های ایران صورت می گیرد. همچنین در برگزاری مراسمات همچون تاسوعا و عاشورا نیز اکثرا نسبت به ذبح شتر در مناطق جنوبی کشور اقدام می شود. علاوه بر این مورد برخی از افراد برای استفاده از گوشت و بهره وری از خواص فوق العاده گوشت این نوع دام، نسبت به خرید آن اقدام می کنند. مجموعه لایو شیپ برای افزایش رفاه و رضایت شما مشتریان عزیز، امکان خرید شتر زنده در تهران و کرج را برای شما فراهم آورده است. تا بتوانید این دام را نیز برای مصارف گوشتی و استفاده در مراسمات مختلف خود در اختیار داشته باشید.

مراکز معتبر خرید شتر زنده 99 در تهران و کرج

با توجه به اینکه شتر تنها در برخی از استان های جنوبی پرورش داده می شود و شرایط بدنی آن سازگار با آب و هوای این منطقه می باشد، بنابراین در شهر هایی همچون تهران، امکان پرورش این دام به صورت دراز مدت وجود ندارد. بنابراین جهت انجام خرید باید از مراکز معتبر عرضه شتر زنده در تهران، نسبت به خرید هر نفر شتر اقدام نمایید. برای این کار می توانید با مجموعه لایو شیپ به عنوان یکی از بزرگترین و معتبر ترین مراکز عرضه دام زنده ابتدا قیمت هر نفر شتر زنده را جویا شوید و در ادامه در صورت تمایل نسبت به ثبت سفارش خود اقدام کنید.

وزن شتر چند کیلوگرم است

شتر دارای جثه بزرگ و قد و قامت بلندی می باشد، از این حیث می تواند توانایی کسب وزن به مقدار بالا را داشته باشد. با توجه به تیپ بدنی و خصوصیات رشدی شتر می توان گفت که بیشتر نژاد های این جاندار به صورت ذاتی و با توجه به نوع فعالیت و محیطی که در آن وجود دارند، از وزن بالایی برخوردار نیستند که مانع از انجام فعالیت آنها شود. مقدار وزن این جاندار به نسبت گاو و گوساله زنده کمتر می باشد.

قیمت شتر

25 ال 27 کیلوگرم را می توان وزن تولد شتر دانست. نوزاد شتر تا حدود 8 ماه از شیر تغذیه می کند و بعد از آن می تواند از علوفه مختلف تغذیه نماید. متوسط وزن شتر زنده در یک سالگی در حدود 150 کیلوگرم می باشد. البته ناگفته نماند که عوامل مختلفی نیز در وزن گیری این جاندار همچون سایر دام ها تاثیر گذار می باشد. وزن شتر نر بالغ در حدود 380 و وزن شتر ماده بالغ نیز می تواند در حدود 300 کیلوگرم باشد.

شیر و گوشت شتر

قیمت شتر زنده در صورتی که افزایش یابد مسلما در نرخ شیر و گوشت نیز موثر خواهد بود. خرید شیر شتر بنا به داشتن خواص زیاد و فوق العاده و همچنین داشتن خواص درمانی مختلف بسیار مورد توجه می باشد. افراد زیادی برای پیشگیری از بروز انواع بیماری ها و حتی درمان از این نوع شیر تغذیه می کنند. خرید کره شتر و سایر مشتقاتی که از شیر حاصل می شود نیز بسیار رواج دارد و امروزه شرکت های مختلفی در زمینه تولید شیر به صورت بسته بندی و عرضه آن به بازار های فروش فعالیت دارند. میزان تولید شیر روزانه در حدود 4 الی 8 کیلوگرم می باشد که این مقدار گاها به بین 12 الی 14 کیلوگرم نیز می رسد.

گوشت شتر نیز همچون شیر آن دارای خواص بسیاری می باشد. هدف اصلی از پرورش شتر، ذبح آن نیست چرا که خدمات فوق العاده از می توان از پرورش این دام دریافت کرد که به نسبت ذبح آن بسیار بهتر خواهند بود. ذبح شتر در مواردی صورت می گیرد و گوشت آن نیز به بازار عرضه می گردد. این نوع گوشت بنا به داشتن انواع مواد معدنی و ویتامین ها و همچنین وجود پروتئین زیاد و چربی کم بسیار مورد علاقه افراد می باشد.

انواع نژاد شتر

شتر ها در انواع مختلفی وجود دارند و می توان بنا به ویژگی هایی که دارند و حتی منطقه ای که در آن وجود دارند، نام ها و نژاد های مختلفی داشته باشند. شتر های یک کوهانه که معمول ترین نوع شتر هستند در کنار شتر های دو کوهانه و حتی بی کوهان در بسیاری از مناطق دیده می شوند. نژاد های لاما، آلپاکا و گواناکو که کوهان ندارند  در مناطقی از آمریکای جنوبی وجود دارند.

قیمت روز شتر

انواع شتر ایرانی

با توجه به اینکه ایران اقلیم های مختلفی دارد و به طور متوسط بسیاری از جانداران توانایی زیست در مناطق مختلف را دارند، در کشور های جنوبی با توجه به شرایط و نوع آب و هوای موجود، امکان پرورش شتر وجود دارد. خرید شتر زنده برای ذبح و کشتار و … بیشتر از این مناطق صورت می گیرد و به سایر شهر ها ارسال می گردد. از جمله برترین نژاد های شتر ایرانی می توان به نژاد های ترکمن، مهابادی، بندری، چینی، عربی، دشتی، کلکوئی، بلوچی و … اشاره نمود که در منطقه خاصی وجود دارند و پرورش داده می شوند.

قیمت شتر زنده و راهکار های خرید شتر سالم و بهداشتی از مراکز معتبر در این بخش به صورت کامل خدمت شما عزیزان ارائه گردید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و استعلام قیمت دام زنده می توانید از طریق شماره های موجود در سایت با کارشناسان مجموعه لایو شیپ در تماس باشید.

نوشتهٔ پیشین
بز زنده و برغاله زنده کشتاری
نوشتهٔ بعدی
بوقلمون زنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست

تماس با ما

همشهریان عزیز برای خرید و سفارش گوسفند می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

 • غرب تهران
  • 02144854425
  • 02144861201
 • شرق تهران
  • 02122301770
 • شمال تهران
  • 02122144116
 • شماره موبایل
  • 09124884945