قیمت گاو و گوساله زنده برای کشتار روز

قیمت گوساله زنده برای کشتار در تهران و کرج و برای پروار بندی با در نظر داشتن عوامل مختلفی تعیین می گردد. قیمت های مربوط به انواع دام در حال…
  1. لایو شیپ
  2. وبلاگ
  3. قیمت گاو و گوساله زنده برای کشتار روز
قیمت گوساله زنده

قیمت گوساله زنده برای کشتار در تهران و کرج و برای پروار بندی با در نظر داشتن عوامل مختلفی تعیین می گردد. قیمت های مربوط به انواع دام در حال حاضر با استفاده از در نظر داشتن قیمت نهاده های دامی، علوفه، نرخ تورم، میزان افزایش و کاهش تقاضا، کمبود دام در بازار در اثر قاچاق و خرید بیش از حد در مناسبت ها و … تعیین می گردد. در این میان قیمت روز گوساله و گاو زنده می تواند تا فردای اعلام قیمت جدید با تغییرات بسیار زیادی همراه شود، در همین رابطه در این بخش به بررسی این موضوع می پردازیم.

خرید گوساله زنده

گوساله و گاو زنده یکی از انواع دام هایی می باشند که از گذشته تا کنون در اختیار انسان بوده اند و همواره در بخش های مختلف همچون کشاورزی، غذایی، صنعتی و … نیاز های انسان را برطرف کرده اند. بخش بزرگی از میزان گوشت قرمز و همچنین چرم و شیر موجود در بازار از طریق نژاد های مختلف گاو و گوساله در کشور های مختلف تامین می شود. بنابراین می توان گفت که یکی از سود آور ترین حیواناتی است که انسان نسبت به اهلی کردن آن اقدام کرده است و بازدهی قابل توجه و فوق العاده ای از این عمل دریافت کرده است.

خرید گوساله زنده گوشتی می تواند توسط افراد با اهداف مختلفی انجام شود. برخی با هدف پرورش و افزایش وزن و در نتیجه فروش و برخی با هدف ذبح و کشتار نسبت به خرید این نوع دام اقدام می کنند. تامین گوشت قرمز خانوار ها از طریق خرید گوسفند زنده و یا گوساله و در موارد نیاز بیشتر از طریق خرید گاو زنده انجام می گیرد.

خرید دام زنده بجای گوشت قرمز از بازار

با توجه به شرایط موجود در رابطه با وجود بیماری کووید 19 و همچنین درج خبر هایی مبنی بر ارائه گوشت حیوانات دیگر بجای گوشت گوسفند و گوساله و … سالیان زیادی است که افراد نسبت به خرید دام زنده تا گوشت به صورت مستقیم و کشتار تمایل بیشتری دارند. که گوساله با داشتن گوشت خوشمزه و بازدهی بیشتر لاشه جزو پر طرفدار ترین دام ها برای خرید و استفاده از گوشت است.

خرید گوساله گوشتی از مراکز معتبر و با داشتن مجوز های لازم برای فعالیت به نسبت خرید از سایر مراکز می تواند مزیت هایی داشته باشد. از جمله این موارد رعایت بهداشت و ارائه دام سالم و به دور از بیماری های دامی و همچنین وزن دقیق و قیمت مناسب اشاره نمود. مجموعه لایو شیپ یکی از معتبر ترین مراکز در زمینه ارائه دام زنده اعم از گاو زنده و گوساله، بز، گوسفند و … می باشد که در خدمت شما عزیزان می باشد.

خرید گوساله زنده در تهران و کرج

قیمت گوساله زنده به روز

قیمت روز گوساله زنده و گاو زنده همواره تحت تاثیر موارد مختلفی بوده است. در صورتی که هزینه های نگهداری از دام ها بالا باشد و دامداران مجبور به خرید علوفه، کنسانتره، کنجاله ها، غلات و … با قیمت بالا باشند، مطمئنا باید قیمت دام زنده را نیز در شرایطی اعلام کنند که متضرر نشوند. با توجه به گرانی های پی در پی در اثر تحریم ها و افزایش قیمت ارز در سال جاری همواره شاهد افزایش قیمت ها بوده ایم. به طوری که قیمت روز گاو زنده در هر روز با نرخ متغیر و بالاتری برای هر روز ارائه شده است.

نرخ گوساله زنده 98 در تهران و کرج

قیمت گوساله زنده در سال 98 به نسبت نرخ امروز کمی پایین تر بود چرا که تحریم های اقتصادی تا کنون که زمان نگارش این مقاله می باشد همواره افزایش داشته و ادامه دار بوده است. در نتیجه همواره فشار های بیشتری بر کشور وارد بوده است. قاچاق دام زنده اهم از گوسفند، بز، دام های سنگین همچون گوساله و … در شرایط تحریم و نبود نهاده های دامی در این سال سبب شد تا افزایش قیمت سرسام آوری در بازار گوشت قرمز در کشور به وجود بیاید. که در نهایت با واردات دام از سایر کشور ها و جلوگیری از قاچاق و خروج دام از مرز های کشور، وضعیت بازار کمی از حالت آشفتگی خارج شد. اما در هر صورت، در این سال، بازار افزایش قیمت شدیدی را تجربه کرد.

قیمت خرید و فروش گوساله زنده سال 99

قیمت گاو زنده 99 و گوساله در سال جاری که رو به پایان است، همواره دچار نوسانات مختلفی بوده است. در ماه های ابتدایی سال در اثر کمبود نهاده ها، انبار شدن در گمرک ها و عدم آزاد سازی و … قیمت ها دوباره سیر سعودی گرفته و تا حدود 44 هزار تومان پیش رفتند، اما در ادامه با استفاده از طرح ها و نظرات هایی که در بازار صورت گرفت، قیمت ها کمی به حالت تعادل و همگام با نرخ تورم برگشت. اما هم اکنون در نیمه دوم و ماه های پایانی سال دوباره شاهد افزایش قیمت گوساله زنده 99 هستیم. تا جایی که برخی افراد قیمت روز گوساله زنده 99 را تا حدود 50 هزار تومان اعلام می کنند.

برخی از کارشناسان دلیل این افزایش قیمت گاو گوساله کشتار امروز را نزدیک شدن به شب عید و خرید بیش از حد مردم دانسته اند. اما اگر به اندازه کافی منابع برای تامین گوشت قرمز مورد نیاز موجود می بود، چنین مشکلی بروز نمی کرد. در هر صورت امیدواریم تا در این روز های آخر سال و دم عید، قیمت ها حالت تعادلی داشته باشد تا همه عزیزان بتوانند نسبت به خرید دام مورد نظر خود اقدام کنند.

گاو و گوساله زنده شهرداری

قیمت خرید گوساله از آگهی دیوار و سایت شیپور

استعلام قیمت گوساله زنده دیوار و شیپور و مقایسه آن با قیمت های اعلامی از سوی مراکز معتبر می تواند شما را به این نتیجه برساند که قیمت های موجود در سایت های آگهی نظیر دیوار و شیپور کمی بالاتر هستند. چرا که اعلام قیمت در چنین فضایی بدون نظارت می باشد و اکثرا توسط دلالان که در جهت کسب سود بیشتر مشغول به فعالیت هستند، صورت می گیرد. عزیزانی که قصد خرید دام زنده دارند بهتر است از مراکز معتبر و با داشتن مکان فعالیت مشخص و دائمی خرید خود را انجام دهند تا هیچ گونه کلاهبرداری و سو استفاده ای متوجه آنها نباشد.

خرید گوساله زنده در تهران و کرج از مراکز معتبر

تهران با توجه به جمعیت بالا و حجم بالای مراجعات به این شهر از نظر مصرف گوشت سفید و قرمز دارای رتبه نخست در میان تمامی استان های ایران می باشد. نیاز رستوران ها و مراکز تهیه غذا، ارگان های دولتی و شخصی، استفاده برای اعیاد و مناسبت های مذهبی، خرید جهت استفاده از گوشت برای خانوار و … همگی سبب شده اند تا حجم زیادی از تقاضا برای خرید گوشت قرمز گوساله و سایر دام ها وجود داشته باشد. همانطور که گفته شد وجود بیماری کووید 19 و همچنین انتشار خبر هایی که همواره حاکی از عرضه گوشت حیوانات دیگر در قضای ها به جای گوشت گوسفند و گوساله بوده، سبب شده است تا اعتماد عمومی نسبت به خرید گوشت کیلویی از بین برود و نسبت به خرید دام به صورت زنده و سرپا روی بیاورند.

وجود مراکز معتبر و بهداشتی که در زمینه ارائه دام سالم با قیمت مناسب و وزن دقیق فعالیت داشته باشند در هر منطقه ای از تهران و کرج لازم است. تا پایتخت نشینان عزیز بتوانند نیاز های مربوط به خرید دام سالم در نهایت دسترسی به گوشت سالم و با کیفیت را برطرف نمایند. در همین رابطه مجموعه لایو شیپ به عنوان معتبر ترین مرکز عرضه دام زنده در مناطق مختلف اقدام به راه اندازی شعب مختلف نموده است تا برای خرید گوساله زنده در تهران با هیچ دغدغه ای روبرو نباشید. خرید گوساله زنده در کرج نیز از طریق شعبات این مجموعه در شهر کرج امکان پذیر است.

گاو زنده

گوشت گوساله زنده و قیمت آن

گوشت گوساله یکی از پر استفاده ترین انواع گوشت های قرمز در جهان می باشد که مصرف آن منحصر به مکان و محدوده جغرافیایی خاصی نیست. پخت و پز این نوع گوشت در کشور های مختلف و برای انواع غذا های متنوع در فرهنگ های مختلف وجود دارد. این نوع گوشت علاوه بر طعم خوشمزه و فوق العاده، دارای خواص متعدد و ویژه ای نیز می باشد که برای افرادی که نسبت به مصرف گوشت قرمز نیز منع شده اند مناسب می باشد. این گوشت با داشتن انواع ویتامین ها و مواد معدنی و پروتئین لازم می تواند تمامی نیاز های بدن مبنی بر املاح حاصل از مصرف گوشت را برطرف نماید.

قیمت گوشت گوساله در سال 99 در اسفند ماه در محدوده 110 الی 130 هزار تومان بوده است و در این بازه قیمتی دائما در حال نوسان بوده است. جهت استعلام قیمت روز گوشت گوساله می توانید با شماره های داخل سایت در تماس باشید تا جدید ترین و مناسب ترین قیمت را دریافت کنید.

وزن گوساله و گاو

وزن گوساله زنده بر اساس مواردی نظیر نوع تغذیه، نژاد دام، محیط نگهداری، زیستگاه و اقلیم آب و هوایی، ابتلا و عدم ابتلا به بیماری ها، واکسیناسیون مرتب، استفاده از دارو های درمانی و پیشگیری کننده و … تعیین شود. برای مثال شما فکر کنید گوساله نر سمینتال در اختیار دارید که جزو بهترین نژاد ها می باشد. در صورتی که این دام در منطقه ای بد آب و هوا و بدون چراگاه مناسب باشد می تواند رشد مناسب و وزن خوبی بگیرد؟ مسلما نمی تواند و دامی لاغر و نحیف در اختیار خواهید داشت. بنابراین وزن گوساله زنده و در نتیجه وزن گاو زنده بر اساس معیار های مختلفی تعیین می گردد.

گوساله ها از نژاد های مختلف می توانند وزن های متفاوتی داشته باشند. برای مثال گوساله ها و گاو هایی از نژاد شیری نسبت به نژاد گوشتی مسلما از وزن کمتری برخوردار هستند. گوساله هایی که برای کشتار انتخاب می شوند حداقل باید به سن یک سالگی رسیده باشند و بعد از دوران شیر خوری، مدتی به صورت پروار بندی پرورش داده شوند تا به وزن ایده آل برای ذبح و کشتار برسند و بازدهی لاشه قابل توجه باشد.

گوساله زنده

قیمت گاو زنده

قیمت روز گاو زنده می تواند بر اساس نژاد و مقدار وزن تعیین گردد. اصولا گاو هایی از نژاد خاص همچون گاو هلشتاین، سمینتال و … با قیمت های بیشتری نسبت به سایر نژاد ها خرید و فروش می شوند. چرا که این دام ها می توانند تا مدت زمانی که قابل استفاده باشند مزایای خوبی برای دامدار داشته باشند. قیمت گاو زنده برای کشتار از نژاد های معمولی نسبت به گوساله زنده اندکی کمتر خواهد بود. چرا که کیفیت گوشت گاو نسبت به گوساله کمی پایین تر است. گوشت گاو با چربی بیشتر و بافت ضخیم تری همراه است و از این رو کمتر مورد توجه افراد قرار می گیرد.

تاثیر نژاد بر قیمت گوساله

اگر خرید گوساله زنده کشتار امروز برای استفاده از گوشت را هدف دارید، بهتر است نسبت به خرید نژاد خاصی اقدام نکنید. چرا که تعیین نژاد دام و حساسیت نشان دادن روی این مسئله فقط برای مواردی بهتر است که دام برای پرورش و پروار بندی برای خرید انتخاب شود. گوساله هایی که از نژاد خاص و برتر هستند طبیعتا دارای قیمت بیشتری هستند. برای مثال گوساله سمینتال نسبت به گوساله نژاد های ایرانی دارای قیمت بیشتری است و کمتر افرادی نسبت به ذبح این نژاد برای بهره مندی از گوشت اقدام می کنند چرا که میزان تولید شیر روزانه در جنس ماده بسیار زیاد و عالی می باشد.

انواع نژاد گوساله ایرانی

قیمت گوساله زنده در انواع نژاد متفاوت می باشد. دام های ایرانی اعم از انواع نژاد گوسفندان و همچنین انواع گاو ها نیز جزو بهترین نژاد های موجود هستند که می توانند بازدهی مناسبی برای دامداران داشته باشند. در اکثر استان های ایران، گاوهایی با نژاد خاص وجود دارند که متناسب با نوع آب و هوا و منطقه، در آن منطقه پرورش داده می شوند. انواع نژاد های شیری و گوشتی در ایران وجود دارد که هر کدام متناسب با منطقه خاصی هستند و در آن بخش پرورش داده می شوند. در ادامه برخی از نژاد گوساله های ایرانی را معرفی می نماییم.

  • نژاد نجدی
  • گوساله تاشی
  • گوساله دشتیاری
  • گاو سیستانی
  • گوساله سرابی
  • نژاد گلپایگانی

قیمت گاو زنده

نرخ گوساله کردی

گوساله کردی یکی از مشهور ترین نژاد های ایرانی می باشد که بنا به داشتن ویژگی های خاص و متعدد که سبب سود دهی بالا برای دامداران می باشد، افراد زیادی مشتاق خرید این نژاد هستند. این نژاد در دسته گوشتی-شیری قرار دارد و از این جهت برای کشتار و پرورش و پروار بندی بسیار مناسب می باشد. عزیزانی که قصد خرید گوساله کشتار را دارند نیز می توانند از این نژاد، دام مورد نظر خود را تهیه کنند. توجه داشته باشید که در میان انواع نژاد های ایرانی، این نوع بازدهی لاشه گوشت قابل توجهی دارد.

قیمت گوساله سمینتال

برخی از عزیزان به دنبال قیمت گوساله نر سمینتال هستند. که در این رابطه باید گفت، عزیزانی که قصد خرید برای کشتار و ذبح را دارند بهتر است از نژاد های دیگر گوساله مورد نظر خود را خریداری کنند. خرید این نژاد برای موارد پروار بندی و افزایش وزن زیاد در کوتاه مدت بیشتر قابل توجه می باشد. گوساله های نر این نژاد دارای وزن بالایی هستند اما آنچه مورد توجه است این موضوع می باشد که جنس نر این نژاد بیشتر برای جفت گیری تا زمانی که برای این کار مناسب باشد، مورد استفاده دامداران قرار می گیرد.

سفارش اینترنتی گوساله زنده

قیمت گوساله زنده روز را در این بخش با جزئیات کامل خدمت شما مشتریان گرامی توضیح دادیم. اکنون جهت ثبت سفارش خود می توانید از طریق تماس با شماره های داخل سایت، با کارشناس فروش ما ارتباط برقرار کنید. لایو شیپ به عنوان یکی از برترین و بزرگترین مراکز عرضه دام زنده بهداشتی در سطح تهران و کرج فعالیت دارد. هدف ما ارائه خدمات به بهترین شکل و کیفیت ممکن در جهت کسب رضایت شما مشتریان گرامی می باشد.

نوشتهٔ پیشین
قیمت گوسفند زنده امروز در بازار تهران و کرج
نوشتهٔ بعدی
قیمت خروس زنده برای قربانی و دفع بلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست