گوسفند رومانف چند قلوزا Romanov

 1. لایو شیپ
 2. وبلاگ
 3. گوسفند رومانف چند قلوزا Romanov
خرید گوسفنده رومانف

گوسفند رومانف چند قلوزا در بین معروف ترین و برترین نژاد های گوسفندان در جهان می باشد. این نوع دام با داشتن خصوصیات منحصر بفرد نسبت به سایر نژاد ها، همواره مورد توجه دامداران بوده است. بازدهی بالای این دام از جنبه های مختلف سبب شده است تا علاوه بر خاستگاه و زیست بوم اصلی خود در سایر نقاط نیز پرورش داده شود. دامدارانی که نسبت به پرورش گوسفند رومانوف اقدام می کنند همواره سود سرشاری را به دست آورده اند، پر بازده ترین بخش پرورش این دام تولید مثل و بره زایی به صورت چند قلو می باشد.

گوسفند نژاد رومانف

معرفی بهترین گوسفندان چند قلوزا در جهان و ایران یکی از اهداف اصلی مجموعه لایو شیپ می باشد. تا دامداران و همچنین عزیزانی که قصد خرید گوسفند زنده برای کشتار و یا پروار بندی را دارند، بتوانند با آگاهی بالا و اطلاعات کامل، مورد مناسبی را خریداری نمایند. گوسفند رومانف جزو دام های سنگین وزن می باشد که مناسب برای کشتار و استفاده از گوشت نیز می باشد. اما به دلیل اینکه می تواند از جنبه های دیگر بسیار کارآمد و به صرفه تر باشد، برای پرورش و بره زایی در چندین مرحله استفاده می شود.

دام نژاد رومانف ایران

با توجه به اینکه گوسفندهای رومانف توانایی چند قلو زایی در هر بار زایش را دارد و همچنین توانایی تولید مثل بیشتر در سال نسبت به سایر دام ها را دارد، بنابراین پرورش آن می تواند در کوتاه مدت بسیار سود آور باشد. با در اختیار داشتن چند میش و قوچ رومانف می توانید در بازه زمانی کوتاهی چندین بره رومانوف داشته باشید و با قیمت های بالا نسبت به فروش آنها اقدام کنید. خرید و فروش این نژاد در ایران نیز وجود دارد و افرادی که به دنبال بره زایی در تعداد بالا برای هر بار زایش هستند، نسبت به خرید این نژاد اقدام می کنند.

زیستگاه رومانوف اصل

گوسفند رومانف که با برچسب بهترین گوسفند چند قلوزا در جهان شناخته می شود، نژادی متعلق به دره ولگای شمالی در شمال شرقی مسکو روسیه می باشد. نام گذاری این نژاد بر اساس دهکده ای در همین منطقه صورت گرفته است. با توجه به مزایای پرورش این نژاد، برای اولین بار در قرن 18 میلادی در خارج از این منطقه و روسیه دیده شد. در ادامه با توجه به تقاضا برای استفاده از این نژاد برتر، تعدادی از این دام به آلمان و در ادامه به فرانسه صادر شد. در ادامه دولت های کانادا و آمریکا نیز برای بهره مندی از مزایای این نژاد نسبت به واردات آن اقدام نموده اند و اکنون در مناطق زیادی از جهان حتی ایران می توان نمونه های مختلفی از این نوع را مشاهده کرد.

قیمت گوسفند رومانف

قیمت این نژاد نسبت به سایر نژاد ها بالاتر می باشد. این قیمت گذاری می تواند بر اساس وزن و در نظر گرفتن قیمت خاصی برای هر کیلو گوسفند رومانف باشد و یا به صورت سرپا قیمت مناسبی برای انواع میش و قوچ بدون وزن کشی ارائه شود. با توجه به اینکه نژاد رومانوف دارای برتری های زیادی نسبت به دام های دیگر می باشد، بنابراین قیمت رومانف اصیل بالاتری نسبت به سایر دام ها خواهد داشت. با توجه به اینکه فعالیت مجموعه لایو شیپ در راستای ارائه دام کشتار می باشد بنابراین برای اطلاع از قیمت روز گوسفند رومانف می توانید به میادین شهرداری و فروش دام زنده پرواری مراجعه نمایید.

انواع گوسفندان رومانف

خرید گوسفندان رومانف

خرید و فروش گوسفند رومانف برای تولید بره زنده رومانف صورت می گیرد. این گوسفند می تواند در هر بار زایش چندین بره بزاید. این خاصیت در کنار مقاوم بودن این دام در برابر انواع بیماری ها و همچنین استعداد بالا در وزن گرفتن و … سبب شده است تا خرید و فروش آن رونق زیادی داشته باشد. تغذیه این دام به نسبت ویژگی هایی که دارد بیشتر از سایر دام ها نیست و می توان جیره غذایی معمولی برای آن در نظر گرفت، بنابراین وجود چندین راس از این نژاد می تواند مورد توجه هر دامداری باشد.

متوسط وزن نژاد رومانف

همانطور که می دانید گوسفندانی موفق به دو قلوزایی و حتی چند قلو زایی می شوند که از نظر بدنی توانایی بالایی داشته باشند و اکثرا دام های درشت اندام در باروری چند قلو موفق هستند. این دام با توجه به اینکه توانایی چند قلوزایی بالایی دارد و درصد باروری زیادی دارد، از این رو از نظر جثه ای درشت می باشد. وزن قوچ رومانف بالغ در حدود 80 الی 90 کیلوگرم و وزن میش رومانف بالغ نیز در حدود 70 الی 80 کیلوگرم می باشد. این مقدار به عنوان متوسط وزن گوسفند زنده برای این نژاد در نظر گرفته شده است.

مراکز خرید و فروش رومانوف بسیار زیاد هستند که می توانید از طریق جستجو به آنها دست پیدا کنید. در پایین همین بخش توضیح داده ایم که ما در این زمینه فعالیتی نداریم.

خصوصیات ظاهری Romanov

بره رومانف در هنگام تولد به رنگ سیاه می باشد و در قسمت پیشانی دارای لکه سفید می باشد. در ادامه با رشد پشم سفید رنگ مایل به خاکستری، از زیر سایر مو، رنگ دام به خاکستری متمایل می شود. لکه سفید پیشانی با این تغییر رنگ نیز همچنان حفظ می شود و مشخصه مناسبی برای شناخت این نژاد نیز می باشد. در برخی موارد موی مشکی از سینه تا پشت به صورت حلقه بیرون می زند، و در همین راستا خطی سیاه رنگ همچون تاج گل د,v گردن دام ظاهر می شود. این موارد می تواند مشخصه های ظاهری برای شناخت این نوع دام باشد.

قوچ و میش رومانف

تولید مثل Romanov

289 درصد تا 350 درصد نرخ چند قلوزایی برای این نژاد می باشد که در ماه های مختلف سال متغیر می باشد. رکورد 9 بره در زایمان میش رمانف در یکبار و همچنین رکورد تولد 7 بره رومانف برای یک بار زایش در آمریکا برای این دام ثبت شده است. رکورد هایی همچون زایش 14 بره نژاد رومانف در دو زایش در سال نیز برای این دام ثبت شده است. این نژاد به صورت طبیعی توانایی خاصی در زایمان و تولید مثل دارد، از سوی دیگر برنامه هایی برای اصلاح نژاد آن نیز در نظر گرفته شده است که در سال های اخیر سبب شده است تا توانایی های این دام ارتقا یابند.

قوچ و میش رومانف

قوچ های این نژاد بعد از رسیدن به بلوغ زودرس که در این دام در حدود 10 الی 20 هفته می باشد، می توانند در هر فصلی جفت گیری کنند. هر قوچ توانایی باردار سازی حدود 60 الی 70 میش را دارد. طول دوره آبستنی در میش نژاد رومانوف در حدود 144 روز می باشد که به نسبت سایر نژاد ها کوتاه تر می باشد. بره های سنگین با ویژگی های مناسب در هر بار زایش متولد خواهند شد.

معرفی گوسفند رومانف با تمامی خصوصیات و ویژگی ها در این مقاله خدمت شما عزیزان ارائه گردید. توجه داشته باشید که این مقاله در جهت آشنایی شما با انواع دام ارائه شده، و مجموعه گوسفند فروشی دام زنده شهرداری در تهران و کرج، نسبت به ارائه دام کشتار فعالیت دارد و نژاد هایی همچون رومانف و … در این مجموعه عرضه نمی گردد.

خرید و فروش رومانوف نداریم

گوسفند رومانف را از کجا بخریم یکی از سوالات مهم برای کسانی هست که قصد تهیه آن را دارند. در اینباره باید بگوییم، تیم تحریریه لایو شیپ مقاله معرفی و آشنایی با گوسفند نژاد رومانف روسیه که نوع اصیل می باشد را برای شما نگارش کرده است. ما این مطلب را برای افزایش آگاهی دامداران در سایت قرار داده ایم. توجه کنید که این نژاد در لایو شیپ عرضه نشده و مکان خاصی برای خرید رومانف اصیل نمیشناسیم. با این حساب پاسخگوی تلفنی برای این مورد نخواهیم بود. البته شما می توانید در پایین همین صفحه در بخش نظرات هر سوال و یا تجربه ای از این گوسفند چند قلوزا دارید برای ما ارسال کنید.

نوشتهٔ پیشین
بوقلمون زنده
نوشتهٔ بعدی
متوسط وزن گوسفند زنده بر اساس نر و ماده چند کیلو است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست

تماس با ما

همشهریان عزیز برای خرید و سفارش گوسفند می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

 • غرب تهران
  • 02144854425
  • 02144861201
 • شرق تهران
  • 02122301770
 • شمال تهران
  • 02122144116
 • شماره موبایل
  • 09124884945