گوسفند شال: بررسی قیمت و ویژگی های نژاد شال

 1. لایو شیپ
 2. وبلاگ
 3. گوسفند شال: بررسی قیمت و ویژگی های نژاد شال
گوسفنده شال

گوسفند شال یکی از گونه های معروف دامی در داخل ایران می باشد که با داشتن خصوصیات و ویژگی های مناسب، در بخش های مختلفی پرورش داده می شود. با توجه به اینکه این دام دارای مزیت های بیشتری نسبت به سایر نژاد های ایرانی می باشد، بنابراین نه تنها در داخل کشور، بلکه در کشور های همسایه و حاشیه خلیج فارس نیز، افراد خواهان خرید آن هستند.

قیمت خرید گوسفنده شال در مقایسه با بازدهی بالایی که دارد، مقدار مناسب و به صرفه ای است. به طوری که در صورت مهیا بودن شرایط، افرادی که شرایط نگهداری از این دام را داشته باشند، در بین انتخاب دو نژاد، مطمئنا این دام را برای خرید و پرورش انتخاب می کنند.

گوسفند نژاد شال

شناخت انواع دام اعم از ایرانی و خارجی برای خریداران و دامداران بسیار لازم و ضروری است، بنا به همین موضوع در سایت لایوشیپ به معرفی نمونه های مختلف نژاد دام ایرانی پرداخته ایم. دامداران با توجه به هدفی که از خرید دام دارند، می توانند نسبت به انتخاب نژاد ها اقدام کنند. گوسفندان در دسته های پشمی، شیری، گوشتی و … وجود دارند که هر کدام نیز با شرایط خاصی سازگار هستند. افراد با مطالعه و آگاهی از خصوصیات هر دامی و همچنین تطابق با شرایط خود می توانند نسبت به خرید دام مورد نظر اقدام کنند.

دام شال

قیمت گوسفند زنده شال در کنار داشتن خصوصیات ویژه ای که دارد سبب شده است تا این نژاد به عنوان یکی از نمونه های برتر در میان انتخاب ها شناخته شود. استعداد بالا در زمینه وزن گیری، تولید شیر به مقدار زیاد، داشتن پشم با کیفیت و … سبب شده است تا این دام با جمعیت زیاد در سطح کشور برای پرورش و نگهداری مورد توجه قرار گیرد.

بره شال

علاوه بر اینکه خرید گوسفند نژاد شال بسیار مورد توجه می باشد، خرید و فروش بره نژاد شال نیز به صورت گسترده و در تعداد بالا انجام می گیرد. بره های حاصل از این نژاد با داشتن تمامی خصوصیات این گونه، می توانند بازدهی خوبی برای دامداران داشته باشند. با توجه به اینکه از نژاد گوشتی می باشند در سریع ترین زمان ممکن به وزن بالایی می رسند. از این رو برای فروش جهت کشتار و قربانی کردن و همچنین پروار بندی برای بالغ شدن و استفاده در جهت تولید مثل مناسب می باشند. بره ها بسیار مقاوم در برابر انواع بیماری ها و شرایط سخت هستند.

قیمت گوسفند شال

قیمت روز گوسفند شال نیز بر اساس نرخ اعلامی برای خرید و فروش سایر دام ها تعیین می گردد. نرخ دام زنده در ماه های اخیر همواره با رشد و افزایش همراه بوده است، و این سیر صعودی متعلق به نژاد خاصی نبوده است و شامل تمامی انواع دام ها بوده است. داشتن مزیت ها و برتری های این نژاد به نسبت سایر دام ها باعث نشده است تا نرخی بیشتر برای خرید و فروش گوسفندان اصیل شال در نظر گرفته شود. در مجموعه لایو شیپ می توانید این دام را با قیمت مناسب و به روز خریداری نمایید. جهت استعلام نرخ و قیمت روزانه می توانید از طریق شماره های داخل سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

گوسفندان شال

زیست بوم

این گوسفندان در جمعیت زیادی در مناطقی همچون بوئین زهرا در منطقه با نام شال پرورش داده می شوند و خاستگاه اصلی این نژاد را می توان منطقه نامبرده در نظر داشت. آب و هوای متعادل و کمی گرم متناسب با پرورش این دام می باشد. علاوه بر مناطق نامبرده، در سایر شهر ها و مناطق نیز این نژاد پرورش داده می شود. دامدارانی که در مناطقی با شرایط سازگار با این نژاد هستند می توانند نسبت به نگهداری از این دام اقدام کنند.

خصوصیات ظاهری

بره شال در ابتدا در هنگام تولد دارای رنگ خاکستری مایل به تیره می باشد که با افزایش سن و رسیدن به بلوغ به خاکستری روشن متمایل می شود. وجود لکه در قسمت صورت و همچنین داشتن گوش های آویزان از جمله ویژگی هایی است که در این دام قابل مشاهده می باشد. داشتن جثه بزرگ با توجه به گوشتی بودن این دام نیز به نسبت سایر نژاد ها مورد توجه می باشد. دنبه در این گوسفندان دارای اندازه بزرگی است و همچنین قوچ شال و میش شال نیز فاقد شاخ می باشند.

وزن گوسفنده شال

با توجه به اینکه گوسفند نژاد شال یکی از دام های گوشتی می باشد که در صورت مهیا بودن شرایط و قرار گیری در محیط سازگار، موفق به کسب وزن بالایی خواهد بود، از این رو دارای وزن زیادی نیز نسبت به سایر دام ها خواهد بود. وزن بره های این دام را می توان در هنگام تولد بین 3 الی 4 کیلوگرم در نظر داشت. وزن متوسط گوسفند زنده برای نژاد شال به صورت کلی در بازه بین 60 الی 75 کیلوگرم متغیر می باشد. که این میزان می تواند نسبت به نوع تغذیه و سایر موارد، برای هر دامی متفاوت باشد.

قیمت روز دام شال

بره زایی در گوسفندان شال

یکی از بهترین گوسفندان چند قلوزا در ایران را می توان این نژاد در نظر داشت. داشتن قدرت باروری و بره زایی برای تولد بره شال سالم در کنار سایر خصوصیات ذکر شده بسیار مورد توجه دامداران می باشد. این دام در موارد زیادی موفق به زایش دو بره در هر بار آبستنی خواهد بود، بره های سالم با داشتن قابلیت رشد سریع و مقاوم در برابر انواع بیماری ها، را می توان از این دام انتظار داشت.

گوسفند شال و بره های این نژاد جزو نمونه های برتر دامی در ایران شناخته می شوند. بازدهی این دام از جنبه های مختلف همچون شیری، گوشتی، پشمی و … منحصر بفرد می باشد. خرید این دام در تهران و کرج با قیمت مناسب را می توانید از طریق مجموعه لایوشیپ انجام دهید.

نوشتهٔ پیشین
تعبیر خواب گوسفند و بره: تعابیر دیدن گوسفندان در خواب چیست؟
نوشتهٔ بعدی
مقایسه گوسفند افشاری با شال – کدام را برای پرواربندی بخریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست

تماس با ما

همشهریان عزیز برای خرید و سفارش گوسفند می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

 • غرب تهران
  • 02144854425
  • 02144861201
 • شرق تهران
  • 02122301770
 • شمال تهران
  • 02122144116
 • شماره موبایل
  • 09124884945