گوسفند نژاد لینکلن Lincoln پشمی-گوشتی

 1. لایو شیپ
 2. وبلاگ
 3. گوسفند نژاد لینکلن Lincoln پشمی-گوشتی

گوسفند لینکلن Lincoln را می توان بزرگ جثه ترین دام انگلستان دانست که به منظور تولید پشم با کیفیت در مقدار بالا و همچنین تولید گوشت بیشتر نگهداری می شوند. با توجه به خصوصیات ویژه و منحصر بفردی که این نژاد دارد، در دسته بهترین نژاد های دامی جهان قرار دارد که می تواند بازدهی خوبی برای دامداران داشته باشد.

گوسفند نژاد لینکلن که می توان گفت مختص به انگلستان می باشد، دارای پشم با کیفیتی می باشد که در صنایع مختلف ریسندگی، بافندگی و … دارد. علاوه بر این موارد این نژاد گوسفند زنده برای تولید گوشت نیز مناسب می باشد، چرا که توانایی وزن گیری بالایی دارد. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این دام، در ادامه به معرفی بیشتر آن می پردازیم.

گوسفند lincoln

گوسفنده لینکلن پشم بلند را می توان بزرگ جثه ترین و در عین حال سنگین ترین نژاد گوسفندی در کشور انگلستان دانست. درخشان ترین، بلندترین و سنگین ترین نوع پشم متعلق به این نوع دام می باشد، که سبب معروفیت آن شده است. در جهت استفاده عموم کشور ها از ویژگی های این نژاد، به بسیاری از کشور ها صادر شده است.  با توجه به اینکه امروزه نژاد های معروف دیگری همچون بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در ایران و جهان و مواردی که توانایی بازدهی بیشتر دارند، از تلفیق نژاد های مختلف پدید آمده اند، از این رو توجه کمتری به این نوع شده است و با جمعیت کمی با خطر در حال انقراض بودن در انگلستان موجود می باشند.

دام زنده لینکلن

جمعیت میش لینکلن را می توان در حدود 1500 راس دانست که در حال کاهش می باشند. یکی از قدیمی ترین نژاد های گوسفندی در جهان می باشند. گفته می شود که نوع لینکلن جدید از ترکیب و تلفیق دو نژاد لستر (Leicester) و دام های بزرگ جثه لینکلن شایر (Lincolnshire) گرفته می شوند. این دام نخستین بار در قرن 18 میلادی وارد ایالات متحده آمریکا شد. علاوه بر این در کشور های دیگری نظیر استرالیا، اروپا، ایرلند، نیوزلند، برزیل، کانادا و … می توان نمونه هایی از این دام را مشاهده کرد.

خصوصیات ظاهری

علاوه بر اینکه جثه بسیار بزرگی به نسبت سایر نژاد ها همچون بهترین گوسفندان ایرانی دارند، از رنگ بندی خاصی نیز برخوردار هستند. به این صورت که اکثرا سفید رنگ هستند و رگه هایی از مشکی، خاکستری و نقره ای را می توان در میان رنگ سفید مشاهده کرد. پشم این نوع دارای دسته های سنگین و درشتی است که در انتها فر خورده اند. به نسبت سایر دام هایی که پشمی هستند دارای سر بزرگ تری می باشد. استفاده از قوچ لینکلن و میش آن در جهت اصلاح نژاد بسیار صورت می گیرد. خاصیت تولید پشم با کیفیت از جنبه تولید گوشت به مقدار زیاد، بسیار بیشتر مورد توجه می باشد.

گوسفندان لینکلن

خصوصیات تولیدی

از آنجایی که میش های این نژاد خوش خوراک هستند و با داشتن جثه بزرگ، علوفه بیشتری نیز نیاز دارند، همواره دچار افزایش وزن هستند و از این رو از نظر تولید مثلی در حد متوسط می باشند. از جمله مقاوم ترین نژاد هایی می باشند که مناسب برای زیست در منطقه سرد و کوهستانی هستند، همچنین در برابر بیماری هایی همچون لنگش دام نیز بسیار مقاوم هستند. درصد تولید بره زنده یا خاصیت بره زایی در این نوع در حدود 150% می باشد.

وزن دام لینکلن

بزرگ جثه بودن این دام نشان از داشتن وزن بالا نیز می باشد. چرا که علاوه بر تولید پشم با کیفیت و زیاد، در زمینه تولید گوشت نیز بسیار مورد توجه می باشد. داشتن بدنی پر و عضلانی سبب شده است تا این دام وزن بالایی داشته باشد. متوسط وزن گوسفند زنده لینکلن برای جنس نر در حدود 110 تا 160 کیلوگرم و مقدار میانگین برای جنس ماده نیز 91 تا 113 کیلوگرم می باشد. متوسط وزن پشم تولیدی نیز بین 3 الی 6 کیلوگرم می باشد که می تواند برای انواع مختلف آنها، مقدار متغیری باشد.

بره لینکلن

گوسفند نژاد لینکلن که دامی دو منظوره در جهت تولید پشم و گوشت می باشد، به عنوان یکی از معروف ترین نژاد های دامی انگلیس در این مقاله به صورت کامل خدمت شما عزیزان معرفی گردید. جهت خرید انواع دام زنده برای قربانی و کشتار می توانید با شماره های داخل سایت در تماس باشید.

نوشتهٔ پیشین
انواع انگل در گوسفندان
نوشتهٔ بعدی
خواص مصرف قلم گاو و گوسفند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

*

code

فهرست

تماس با ما

همشهریان عزیز برای خرید و سفارش گوسفند می توانید با شماره های زیر در تماس باشید.

 • غرب تهران
  • 02144854425
  • 02144861201
 • شرق تهران
  • 02122301770
 • شمال تهران
  • 02122144116
 • شماره موبایل
  • 09124884945